Tuesday, June 17, 2008

Lugeja küsimused : News.station.ee ei kajastagi kõiki...?

Sattusin lapsuliblika blogis sissekandele "News.Station ei kajastagi kõiki". Püüan omalt poolt ammendava selgituse anda :).

Hetkel on Station.ee keskkonnas kaks avalikku vaadet - uudised ja blogid (lisaks on igasugu salajasi vaateid kuid sellest pikemalt tulevikus ;)). Räägiks sellest jaotusloogikast lähemalt.

Selleks et uudiskanal oleks kaasatud meie uudiste keskkonda peab ta selgelt vastama kriteeriumile, milleks on "olla üks eesti suurimatest ülduudiskanalitest". Sellel põhjusel pole meil näiteks uudiste keskkonnas ka ühtegi spordikanalit.

Selleks et kanal oleks aga esindatud blogide keskkonnas peab ta enamvähem blogi moodi välja nägema :). Blogide keskkonnas on kindlasti ka mõningaid kanaleid, mis tegelikult blogid pole kuid püüame sellest hoiduda.

Nii et ei Bioneer ega Roheline Värav ei mahu hetkel kahjuks neisse kahte keskkonda.

Mis on lahendus? Kuidas saaks kajastada kanaleid, mis pole ei ülduudiskanalid ega ka blogid? Lahendusena tekitame lähitulevikus juurde veel ühe avaliku vaate, kuhu koondame kanalid, mis ei ole ei üht ega teist kuid samas omavad kindlasti väärt sisu. Sinna on oodatud kõik kanalid alustades trip.ee-st ja lõpetades minut.ee-ga.

3 comments:

kukupai said...

Küsimus ka: kuidas nopitakse välja kajastatud teemad ja inimesed?

Tomza said...

Selles osas ei ole saladust :). Me oleme sisestanud portsu geograafilisi punkte ning lisaks lihtsalt natuke analüüsinud nii Eesti kui maailma maastiku nii persoonide kui ettevõtete/kaubamärkide valguses. Selle analüüsi tulemusena oleme leidnud portsu "tegijaid" kellel siis silma peal hoitakse. Tegija võib olla nii poliitik, sportlane, ärimees, kunstnik, näitleja, kesiganes. Skaala sai suhteliselt lai ning täieneb pidevalt :).

kaups said...

Aga samasisuliste uudiste grupeerimine, see on saladus või äkki mõni lihtne vihje? :)